Skočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Lyžování a ubytování na horách


Lyžařská střediska

Tip na ubytování

Apartmány Sport

Apartmány Sport, Dolní náměstí, 512 44 Rokytnice nad Jizerou

Apartmány Sport - ubytování Rokytnice nad Jizerou

Anketa

Kam jezdíte nejraději lyžovat?

Krkonoše
2930 hlasů v anketě 2930
Šumava
1656 hlasů v anketě 1656
Beskydy
1408 hlasů v anketě 1408
Jeseníky
2339 hlasů v anketě 2339

Tísňová volání

Horská služba
Policie čr:    158
Městská policie:    156
Hasiči: 150
Záchranka:    155
Tísňová volání:    112


Bílá - Beskydy - lyžování, vleky, lanovky, ubytování

Předpověď počasí - Bílá

p
0°C/0°C
pátek 09.09.2012 -
č
0°C/0°C
čtvrtek 08.09.2012 -
st
0°C/0°C
středa 07.09.2012 -
dnes
0°C/0°C
úterý 06.09.2012 -

maximální denní/noční teploty

Poloha

Obec Bílá se nachází v pohoří Beskyd, východních hor České republiky, jihovýchodně od města Frýdek-místek. Obec se nachází v údolí krásné řeky Bílá Ostravice ve výšce asi 700 metrů nad mořem. Rozkládá se v blízkosti silnice vedoucí směrem na hranici se Slovenskou republikou na Bumbálce. Tato obec je horskou vesničkou, která se nachází pod vrchem jménem Zbojnická (774 m n. m.), kde se údajně setkali vůdci zbojnických družin Ondráš a Jánošík.

Historie

Obec Bílá byla původně hlubokým pralesem, který byl spojen se správním vývojem území. Toto území bylo již před rokem 1100 na hranici českého přemyslovského státu a slezského knížectví opolského. Řeka protékající touto obcí rozdělila území na dva odlišné správní celky. Jeden kraj náležel k frýdeckému panství a druhý kraj byl předán v dobách Přemysla Otakara II. olomouckému biskupství, které je od roku 1777 arcibiskupstvím. Jako samosprávná obec byla ustavena teprve v roce 1951, kdy došlo ke změně katastrálních hranic historických obcí Ostravice a Staré Hamry. Důvodem toho bylo obtížné spojení jednotlivých osad s centry obcí. Roku 1974 došlo ke spojení obcí Staré Hamry a Bílá a od roku 1991 je Bílá opět samostatnou obcí.

Současnost

Lyžařský areál v Bílé tvoří spousta sjezdových tratí s celkovou délkou 4,6 km, které jsou svou obtížností vhodné jak pro začátečníky a děti, tak pro zkušené lyžaře. Sjezdovku si vybere každý podle svých schopností a dovedností. Na sjezdovky vás vyvezou 3 vleky a jedna lanová dráha, všechny s celkovou kapacitou 4450 osob na hodinu. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány technickým sněhem a některé z nich jsou vybaveny i umělým osvětlením, které umožňuje romantické večerní lyžování. I milovníci snowboardismu si zde přijdou na své. Součástí areálu je totiž Snowpark pro snowboarding, který je umístěný v jižní části areálu. Jsou zde také provozovány lyžařské školy pro úplné začátečníky, ale také pro děti. Pokud vaše lyže nebudou v pořádku, stavte se ve SKI servisu nebo si půjčte lyžařské vybavení v půjčovně. Areál je plně vybaven kvalitním zázemím stravovacích služeb a ubytovacích možností, jejichž kapacita je doplněna i dalšími zařízeními v blízkém okolí.

Běžecké okruhy

I příznivci běžeckého lyžování si zde přijdou na své. Mohou využít upravované běžecké okruhy o délce 20 km a 33 km, které se napojují na turistické trasy Beskyd.

Bílá v létě

Obec a její okolí poskytuje možnosti k rekreačnímu a sportovnímu vyžití. Na své si přijdou turisté, cyklisté i lyžaři. Oblast vyhledávána v letním i zimním období. Rekreanti mají bohatý výběr turistických tras, které vedou po horských hřebenech, údolími horských potoků, potůčků a klidných zákoutí. Milovníci přírody mohou obdivovat malebné kopce, slunné louky, příkré srázy, neobvyklé vyhlídky i původní přírodní společenstva. Pokud počasí nebude přát, můžete navštívit nedaleká města, která nabízí mnohé sportovní služby, kulturní zážitky nebo příjemné hospůdky.


Reklama

Vyhledávání

Najít ubytování

Reklama


© Lyžařská střediska 2008 | info@lyzarska-strediska.cz

Žebříček.cz monitoring návstěvnosti webu.
*